НУШ

Темою 14 тижня навчання у нашій школі була- «Сонце або таємниці космосу». Так як у класі займається особлива дитина, «дитина Сонця», тому матеріал був підібраний саме для його розвитку. Хлопчик з особливою увагою слухав і дивився презентацію про «Сонце як джерело світла і тепла», поспостерігав за квітами, які тягнуться за сонцем. Протягом тижня дитина мала можливість намалювати сонечко, вирізати, співставити з геометричними фігурами його, порахувати промінчики та виліпити з пластиліну. Під кінець тижня на уроці трудового навчання дитина із захопленням виготовляла сонечко з кольорового паперу та СД диску.

Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку їхньої самостійності.

Це саморобна паперова книжечка з кишеньками, де дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд різноманітний матеріал. Лепбук – це новітній спосіб організації навчальної діяльності . Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікавий вид спільної діяльності учнів.

Так цього тижня темою уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ» була- «Світ, який нас охоплює». Напротязі тижня учень дізнавався про природу навколо нас, мав можливість намалювати та розфарбувати сонце, місяць, дощ, каміння, риби, ведмедя, дерево та інші, вирізати зі старих журналів фотографії будинків (рукотворний світ). Під кінець тижня на уроці трудового навчання всі ці поробки було розкладено у конверти та створено лепбук.

Повітря є навколо нас. Ми його не бачимо, тому що воно невидиме, прозоре, без запаху. Повітря займає увесь доступний простір. Куди б ми не пішли, куди б не поїхали морем чи сушею, як високо не піднялися б на літаку, — всюди є повітря. Наша планета Земля з усіх боків оточена повітрям. Блакитне небо — це шар повітря, освітлений променями Сонця.

Цього тижня з такою темою ознайомлювався 1 клас Оленівської ЗОШ І ст. Проведені досліди дали можливість дитині виявити повітря. З цікавістю пройшов урок- заклик «Рослини- «легені» планети». На уроці трудового навчання учень з допомогою вчителя виготовив вітрячок з паперу.Темою одинадцятого тижня у Оленівській ЗОШ І ст.  була - «Пригоди крапельки». Напротязі тижня на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ» проведено  екскурсію у чарівну лабораторію, де були показані досліди«Властивості води»; відеоурок«Де живе вода», бесіда«Значення води для рослин, тварин і людини».Під час перегляду мультфільму «Капітошка» дізнався,як «мандрує» вода в природі.

Учень із задоволенням спробував «малювати на манці», слухав «шум дощу».

На уроках математики та української мови використані вправи пов’язані з темою тижня, такі як ««Чарівна крапелька»,гра «Дощик»,«Веселі краплини», вправа «Де сховалась краплинка?»(складання речень зі словом відгадкою), складання розповіді «Уявна подорож пустелею».

На уроці трудового навчання учень з допомогою вчителя виготовив емблему«Збережімо воду!». У підсумку тижня проведено бесіду-заклик «Збереження та охорона водойм».Темою десятого тижня у Оленівській ЗОШ І ст. була театр. Напротязі тижня було проведено бесіду ««Чому люди ходять до театру?». У вправі “Дзеркало” учень дізнався про емоції людей, спробував їх відтворити у дзеркалі. На уроці трудового навчання учень з допомогою вчителя виготовив паперові картинки-маски для театрального дійства. На уроці інтегрованого курсу «Я досліджую світ» учень мав можливість побувати у ролі глядача тіньового театру, а потім і у ролі актора казки «Колобок».Дитячі ігри – це не просто забавки! Якщо у дорослому світі гра є формою взаємодії, то у дітей, крім цього, гра є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу. Граючись, діти вчаться взаємодіяти між собою, дізнаються нову для себе інформацію чи удосконалюють існуючі навички, вчаться дотримуватись певних правил, пізнають насолоду від перемоги та отримують досвід поразок.

Темою дев’ятого тижня навчання у НУШ в Оленівській ЗОШ І ст. була тема: "Ігри". На кожному уроці вчитель використовував гру ,як метод навчання. Так на уроці математики учень вчився грати у гру «Доміно», викладував мозаїку, на уроці української мови – «друкувати слова». Учень познайомився з іграшками та іграми ,які грали його батьки. На уроці трудового навчання учень з допомогою вчителя виготовив аплікацію «Моя улюблена іграшка». Для закріплення теми тижня була проведена бесіда «Правила гри», перегляд сюжетних ілюстрацій для визначення можливих наслідків недотримання правил гри.