РIДНА ШКОЛА – ЦЕ ТВIЙ БЕРЕГ ДИТИНСТВА

«Хто не знає свого минулого,
той не вартий свого майбутнього»
М. Рильський

Школа – це не тільки приміщення, до якого кожного ранку приходять учні здобувати знання, це велика країна, де вчаться перемагати, творити, розкривати свої таланти і здібності; країна, яка щодня турбується про своїх мешканців; країна, яка має свою історію і традиції. А справжні патріоти своєї країни як дорослі, так і діти повинні знати, шанувати, поважати і минуле, і сучасне, зберігати традиції, примножувати багатства, розвивати ідеї, прагнути до нових перемог, турбуватись про майбутнє.

Давайте почнемо цікаву подорож у минуле нашої школи.
Порівняю школу з Берегом Дитинства,
Де поріг батьківський й далини блакить,
Де все найсвятіше й найдорожче в світі,
Де є все для того, щоб радіти й жить.

Історія Оленівської школи почалася більше століття тому, з 1898 року, засновниками якої були австро-угорці. У переписі 1921 року ми зустрічаємо тут вчителя Вар’яна Луку, який проживає в школі разом з сім’єю (дружиною Терезією та дочкою).

Школа пройшла випробування часом і подіями. З осені 1924р. починається окупаційний режим

Австро-Угорщини, за якого переслідувалася українська культура, обмежувались права українського народу. У цей час у школі   викладання предметів ведеться угорською мовою, але вчителі, серед яких згадується і Легостов Устин, провадили активну просвітницьку роботу.

Мирне життя школи перервала війна. Було завдано значної шкоди шкільному майну. Під час війни у школі розташовано партизанську школу. В  березні  1944 року село  було  звільнено   від  німців  і  вже  з   1  вересня  1945  року діти сіли за парти…