Для Вас, Батьки!

Звернення державної інспекції техногенної безпеки в Україні до батьків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Обережно грип!!!

Профілактика грипу у дітей

Грип (від фр. Grippe) - гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, що викликається вірусом грипу. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Періодично поширюється у вигляді епідемій і пандемій.

Нерідко словом «грип» у побуті також називають будь-яке гостре респіраторне захворювання (ГРВІ), що помилково, тому що крім грипу на сьогоднішній день описано ще понад 200 видів інших респіраторних вірусів (аденовіруси, риновіруси, респіраторно-сінтіціальний віруси тощо), що викликають грипоподібні захворювання у людини.

Існує три основних типи вірусів, які викликають грип: А, В і С. В Європі зустрічаються в основному А і В типи. Захворювання передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Люди дуже сприйнятливі до вірусу грипу. 60% з усіх хворих зазвичай складають діти. Від моменту контакту з вірусом до появи симптомів зазвичай проходить від 12 до 24 годин.

1.  ВАКЦИНАЦІЯ

Існують вакцини, за допомогою яких можна прищепитися від грипу. Деякі вважають даний метод панацеєю, а інші - грубим вторгненням в імунну систему людини.

Сумно те, що від грипу не можна прищепитися раз в житті, як від кору, або раз на 10 років, як від правця. Такі щеплення слід робити щороку. Крім того, існуючі вакцини неспецифічні (прищеплюють від А і В типів вірусу). Між тим, епідемію викликає якийсь один з підтипів вірусу, тобто навантаження на організм підвищується. Також велику роль відіграє те, коли зроблена вакцинація. Після щеплення повинно пройти в середньому два тижні для вироблення власного імунітету. Якщо ж щеплення зроблено за кілька днів до зараження або людині, вже хворому на грип, то вона тільки ускладнить захворювання. Оптимальним періодом для проведення вакцинації від грипу є жовтень.

2.  ПРЕПАРАТИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ІМУННУ СИСТЕМУ

Противірусні препарати при введенні в організм в якійсь мірі заміщають власні захисні фактори, захищаючи слизові оболонки від проникнення вірусу.

Існує ціла група рослинних імуномодуляторів та біостимуляторів: препарати на основі ехінацея - різні форми, виготовлені у вигляді настоянок, таблеток, препарати лимонника китайського, аралії манджурской, шлемника, елеутерококу, радіоли рожевої, а також їх комбінації з різним спектром вітамінів. Такі засоби, також як і гомеопатичні препарати, бажано приймати курсами протягом усього холодного періоду року.

Використання профілактичних лікарських засобів не дає надійної гарантії від захворювання. Лікування грипу включає противірусні препарати, симптоматичне лікування (знеболюючі, жарознижуючі препарати), рясне пиття (так як при підвищеній температурі втрачається багато рідини при диханні і потінні) і режим. Постільний режим дуже важливо дотримуватися протягом усього періоду підвищеної температури, так як саме недотримання цієї умови нерідко виявляється небезпечним ускладненнями.

Аскорбінова кислота і вітаміни не відіграють ніякої ролі в профілактиці та лікуванні грипу.

3.  РОСЛИННІ ФІТОНЦИДИ

В смолі хвойних дерев і чагарників містяться речовини, що володіють дезінфікуючу дію, і не дарма людям з хронічними захворюваннями легень рекомендують лікування та відпочинок в зоні хвойних лісів. Ви можете влаштувати такий мікроклімат у себе в квартирі, додавши в ароматичну лампу кілька крапель олії ялівцю, ялиці, евкаліпту. Хорошим ефектом також володіє масло чайного дерева. А комбінації, що містять лимонник і м'яту, нададуть розслаблюючу і загальнозміцнюючу дію.

Багатий фітонцидами часник. Його можна вживати в їжу або просто розкласти нарізані часточки в приміщенні. Багато батьків вішають на шию своїм малюкам медальйончики, що містять посічений часник і мають отвори, випаровуючись через які фітонциди проникають на слизову носа дитини.

4.  ІЗОЛЯЦІЯ

Ізоляція хворих від не хворих - одна з найбільш «ідеальних» профілактик. А також використання засобів індивідуального захисту (марлеві маски на обличчя).

5.  НЕСПЕЦИФІЧНА ПРОФІЛАКТИКА

До неспецифічної профілактики грипу відносяться такі заходи: слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено, що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та інші ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки. Рекомендується при поверненні додому обов’язково вимити руки, а до того не доторкатися очей та носа. Тимчасово зменшує захворюваність на грип закриття шкіл у розпал епідемії грипу та ГРВІ.